• Matematiğin Sihirli Dünyası - 3’lü Kitap Seti
Matematiğin Sihirli Dünyası - 3’lü Kitap Seti
Ürün Kodu : MOD-2009       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
125.00 TL   123.75 TL   Kdv Dahil
-
+

Matematiğin Sihirli Dünyası - 3’lü Kitap Seti

Üç kitaptan oluşan setimizde birinci kitabımız

Sayıları Tanıyorum Kitabımız:  Okul öncesi ile ilköğretimin 1. ve 2. sınıf öğrencileri için hazırlanan, 1 sayısından başlayarak 20 basamaklı sayılara kadar sayıların nasıl okunup tanınacağını öğreten, renkli 54 sayfa bir kitaptır. Sayıların nasıl öğrenileceği ve kalıcı öğrenmenin nasıl yapılacağını anlatan kitabın uygulaması ve çalışmaları evde çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Sayıları Tanıyorum; Matematik Dünyası olarak bilinen Bülent Gündağ MERT’in oğlu Toprak  Gündağ MERT tarafından hazırlanarak satışa sunulan MATEMATİĞİN SİHİRLİ DÜNYASI kitap serisinin ilk kitabıdır.

İkinci kitabımız ise

PARMAKTAN KURTULUYORUM kitabıdır. Parmaktan kurtuluyorum kitabı:   MATEMATİĞİN SİHİRLİ DÜNYASI serisinin ikinci kitabıdır. Parmaktan Kurtuluyorum kitabı diğer serilerde olduğu gibi bir sınıf seviyesi gözetmeden çocuğumuz kaçıncı sınıfa giderse gitsin işlemleri parmaklarını sayarak yapıyor ise, kullanabileceği bir kitaptır. Amacı işlemleri parmak sayarak değil zihinden yapma alışkanlığı sağlayarak işlem yeteneğini artırmak hafızayı güçlendirmek ve çocuğu problem çözebilme becerisine yaklaştırmaktır. 1. Sınıftan 6. sınıfa kadar zihinden işlem yapamayan her çocuk kullanabilir. Hızlı bir şekilde zihinsel işlem yapma yeteneğini kazandırarak on beş basamağa kadar alt alta işlem yapabilme yeteneği kazandıran tek kitaptır.

Kitap ile birlikte dersi daha eğlenceli ve hızlı bir şekilde işlemek için SİHİRLİ TOPLAMA, SİHİRLİ ÇIKARMA ve SİHİRLİ PARÇALAMA kartlarını da almanızı öneririz.

Üçüncü ve son kitabımız ise

Zihinden Çarp! Zihinden Böl!

Bu kitap ile ritmik sayma yapabilmek için gereken alt yapı çalışmalarını tamamlayarak, ritmik saymayı ezberden kurtarmak amaçlanmıştır. Üstüne ekleme metodunu çocuğa öğreterek, ritmik saymayı her sayı ile yapabilme öğretilmektedir. Ritmik sayma öğrenildikten sonra bölme işleminin kuralı öğretilerek istenildiği kadar uzun soruların yapılabilmesi amaçlanmıştır. Bölme işlemi bittikten sonra sırası ile çarpım tablosu iki basamak ile bir basamaklı çarpma ve en son olarak iki basamakla iki basamaklı çarpma öğretilerek bol miktarda örnekle pekiştirilmesi sağlanmıştır.

Kitap 80 sayfadır.

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?